26.10.2020
nasze władze - wójt gminy - burmistrz miasta - burmistrz dzielnicy - prezydent miasta - zastępca prezydenta miasta - starosta powiatu - przewodniczący rady - radni gminy - radni miasta - radni powiatu - gmina - miasto - powiat - starostwo - władze miasta - władze gminy - nasza władza -
Miasto jak feniks z popiołów ........ .

Miasto: Zgierz
Usuń wpis |
Autor: | Dodano: 15.04.2012, 15:56 | Wyświetleń: 2631


MP3:

Władze miasta na siłę lobbują prywatną inwestycję o roboczej nazwie ''spalarnia odpadów przemysłowych i niebezpiecznych,,
Podliczmy co miasto zyska- deklarowane 50 miejsc pracy, jednak przedstawiciel wyliczając przed radnymi doliczył tylko do 28. Przyjmijmy nawet 30.Zgierz może liczyć na jakieś 12 etatów związanych z załadunkiem odpadów i 3 etaty ochrony, jeśli wybrana zostanie zgierska firma ochroniarska. Pozostałe etaty to nadzór technologiczny, kierownictwo i biuro. Jeśli przyjąć że właściciel jest Łodzianinem to na dobrze płatne stanowiska przyjmie swoich.Na 58000-czne miasto nawet 30 miejsc pracy przy tego typu inwestycji to nieco śmieszne. Kolejnym plusem byłoby spalanie osadów z oczyszczalni.Trzecie to rozwój zgierskiego przemysłu, jeśli o taki przemysł nam chodzi.
Teraz to czego się boimy- spalarnia ma być mała tj około 15ton na dobę więc dymu będzie tylko tyle co ze spalenia 15ton śmieci na 24h. Dym będzie czyściejszy niż z osiedlowej kotłowni bo część substancji smolistych oraz metale ciężkie wyłapią filtry i zamiast lecieć w niebo zostanie to w postaci osadu zmieszane z popiołem. Choćby technologia była kosmiczna to w przyrodzie nic nie ginie.
Mała spalarnia więc niski komin, porównywalny z kominem ośiedlowej kotłowni. Tu mam obiekcje.
Obiekty palące w okresie zimowym nie wymagają wysokich kominów bo na wskutek dużej różnicy temperatury spalin i powietrza na zewnątrz ,spaliny są wynoszone na kilkaset metrów jak balonik z ciepłym powietrzem. W okresie letnim dym zaczyna opadanie tuż za krawędzią komina. Próbowaliście latem palić w piecu? Dlatego kominy obiektów całorocznych mają niebotyczne kominy.
Ponad 80% roku wiatr w naszym rejonie wieje z północnego-zachodu, jeśli ktoś nie wierzy to proszę przez 10 dni obserwować pogodę w telewizji a teraz pomyślcie gdzie poleci dym.
Odpady mają być składowane w specjalnych magazynach a woda do procesów technologicznych, krążyć w obiegu zamkniętym. Filtry kominowe i stały monitoring procesu spalania. Jednym słowam Kanada.
Teraz sedno problemu- nie mamy 15ton odpadów. Zgierskie odpady przemysłowe i niebezpieczne szacowane są na 20% zapotrzebowania tj.3tony na dobe, pozostałe 12ton przywożone będzie ze świata. Po spaleniu 15 ton odpadów pozostanie około 20% popiału, żużla i osadów z filtrów tj.3tony koncentratu tego co zostanie tam spalone. Pozbywamy się 3 ton naszych odpadów a zyskujemy 3tony dziennie radioaktywnego i czynnego chemicznie popiołu który w tym momencie też jest już nasz.
Zaznaczyć trzeba że spalarnia nie spala odpadów komunalnych, więc w tej kwestii nadal trzymamy ręke w nocniku.
Popiół ma być składowany przez pewien okres a potem wywożony w nieokreślone miejsce. Magazyn nie jest przewidziany. Latem problemu nie będzie bo zachodni wiatr pomoże. Deszcz natomiast wymyje dioksyny, metale ciężkie i pozostałą chemie przenosząc je przez przepuszczalne w tym miejscu podłoże do zokalizowanych pod nią dwuch źródeł wód gruntowych [ekspertyza geodezyjna przedstawiona podczas dyskusji na sesji RM].
Dyrektor projektu wmawia nam że popiół z chęcią odbierze lokalny producent materiałów budowlanyc, tyle tylko że popiół dosypuje się przy produkcji wyrobów finalnych a Atlas pustaków nie trzepie i dba o parametry swoich wyrobów.
Wydaje mi się że władze miasta wszystko to wiedzą a mimo to prawie dały się pokroić w obronie tego projektu.
Nie wiem o co w tym chodzi, ja tu żadnego interesu miasta nie widzę. Głupol ze mnie więc ogólnie mało wiem a jeszcze mniej widzę.

Komentarze

Dodany komentarz jest opinią własną zamieszczającego. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.
Treść:
Wykorzystano 0/300 znaków
Przepisz kod
Autor:

Dodał: Lululemon Yoga Pants - 12.11.2013, 03:18 | Zgłoś naruszenie
O you also try to imitate Lululemon Sale our smilingly ut just yoto his son robert who was his last Lululemon Houston work she mig, tic tracts and mr belshams new Lululemon Yoga Pants versio. Lululemon Yoga Pants http://nest.net.in/lululemonyogapants.html


Dodał: 127 - 29.11.2014, 03:16 | Zgłoś naruszenie
126

O nas Regulamin Zgłoś naruszenie Niezbędnik użytkownika Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone by Nasze-władze.pl
WYKONANIE: VVebsite