26.10.2020
nasze władze - wójt gminy - burmistrz miasta - burmistrz dzielnicy - prezydent miasta - zastępca prezydenta miasta - starosta powiatu - przewodniczący rady - radni gminy - radni miasta - radni powiatu - gmina - miasto - powiat - starostwo - władze miasta - władze gminy - nasza władza -
Zgierscy naukowcy

Miasto: Zgierz
Usuń wpis |
Autor: Kris | Dodano: 09.11.2014, 20:31 | Wyświetleń: 3113W historii Zgierskiego samorządu cztery osoby sprawujące funkcje prezydenta lub zastępcy prezydenta miasta posiadały tytuł doktora nauk. Wymieniając w kolejności Jan Maciej Czajkowski – I i II kadencja, Zbigniew Wasiak w III kadencji oraz w ostatniej kadencji samorządu Iwona Wieczorek z Grzegorzem Leśniewiczem. Przyglądając się bliżej wymienionym postaciom trudno nie zadać sobie pytań o kondycję polskiej nauki oraz kryteria które decydują o przyznawaniu tytułów naukowych. Oczywiście można mieć różne zdania na temat umiejętności menedżerskich Pana Czajkowskiego oraz Pana Wasiaka nie ulega jednak wątpliwości, że każda z tych osób posiadała coś co można nazwać „klasą”. Byli to ludzie inteligentni i żaden z nich nie dopuściłby się zachowań które mogłyby zostać uznane za dyskwalifikujące w jego środowisku. Co innego Pan Leśniewicz i Pani Wieczorek. Pomijam w tym momencie temat dysertacji naukowych obecnej prezydent. Już krótka obserwacja nie pozostawia złudzeń, że jest to osoba prosta rzec by można wręcz prymitywna. W kontaktach z innymi ludźmi oraz podwładnymi razi brak kultury osobistej. Zgodnie z powiedzeniem, że każdy szef dobiera sobie współpracowników na swoją miarę jednymi z pierwszych dobranych przez Panią Wieczorek byli Zofia Niechciał oraz Henryk Ogrodowczyk (zostali przyjęci albo na umowę o pracę albo w ramach umowy cywilno prawnej). Niechętnie wymieniam osoby z  nazwiska ale robę to tylko dlatego aby uświadomić wszystkim jakiej klasy „doradcy” zostali zaprzęgnięci do postawienia miasta na nogi. W działaniach obecnej prezydent widoczny jest brak jakichkolwiek zahamowań, skrupułów, elementarnego poczucia wstydu. Normą jest traktowanie miasta jak własnego folwarku. Razi brak rozgraniczenia pomiędzy interesami własnymi a interesami i miasta. Przykłady można mnożyć:
zatrudnienie córki Markabie, powołanie własnej osoby do  rad nadzorczych miejskich spółek w celu wyciągnięcia dodatkowej kasy, zatrudnianie w Urzędzie oraz jednostkach miasta koleżanek, znajomych, pociotków, itp.,
Pan Leśniewicz pomimo młodego wieku ma za sobą długą karierę polityczną. Zaczynał z SLD z ramienia którego był radnym. Kolekcja zajmowanych przez niego stanowisk: radnego, przewodniczącego, kandydata na prezydenta miasta, starosty, itp. jest dłuższa od kolekcji orderów na piersi Leonida Breżniewa. Pod czujnym okiem obecnej prezydent jako jej  z – ca wykonywał posłusznie wszystkie najbardziej nawet poronione pomysły swojej chlebodawczyni. Odszedł nie dlatego, że się z nią nie zgadzał tylko ze względu na stan zdrowia. Pomimo wielu posad które piastował jest niestrudzony. Ci co zapragną na niego zagłosować w nadchodzących wyborach muszą wykonać duży szpagat tym razem startuje do Rady Miasta Zgierza z ramienia PIS. W krótkim czasie stał się więc pełnokrwistym człowiekiem prawicy o konserwatywnych poglądach. Trudno oprzeć się wrażeniu, że wszystkie te wysiłki  zmierzają w jednym kierunku zająć kolejny stołek i nachapać się  grosza. To karierowiczostwo w czystej postaci. Co zresztą można się spodziewać po człowieku który pod pseudonimem młynarza ze Zgierza pisał artykuły na pograniczu paszkwili o innych ludziach. Trudno się dziwić, że skutki resocjalizacji więźniów w zakładach karnych są mizerne skoro zajmują się tym osoby tego pokroju. Myślę, że niejeden skazany ma więcej kręgosłupa moralnego niż jego wychowawca. 
Na koniec na warto zadać sobie pytanie czy tacy ludzie powinni sprawować funkcje radnych prezydentów, starostów, itp. Jest to pytanie istotne w kontekście zbliżających się wyborów samorządowych.

Komentarze

Dodany komentarz jest opinią własną zamieszczającego. Administrator portalu nie ponosi odpowiedzialności za jego treść.
Treść:
Wykorzystano 0/300 znaków
Przepisz kod
Autor:

Dodał: Andrzej B - 09.11.2014, 21:08 | Zgłoś naruszenie
Już nikt inny nie chciał u siebie Pana Leśniewicza ? To się narobiło. Wszyscy ludzie Kwiatkowskiego, tak w Zgierzu jak i w Łodzi, podpieli się w tych wyborach pod PiS. Czyżby odgórne wytyczne ? Nie do końca jest to miłość do PiSu, bo Pan Michał Pieruń stworzył własny komitet.


Dodał: Andrzej B - 09.11.2014, 21:15 | Zgłoś naruszenie
Jednak na listach Pana Pierunia, w okręgu 10- Przybyłow, widzimy Edmunda Kwiatkowskiego. Rozwodu więc raczej nie było. Bardziej wygląda to na przemyślany frontalny atak na samorządowe stołki. Życzę powodzenia, choć nie dostrzegam w tym niczego pozytywnego.


Dodał: . - 11.11.2014, 00:31 | Zgłoś naruszenie
Wszędzie chcą mieć swoje macki. Nie jest istotne jaka partia, ważne żeby można było pociągać za sznurki. Ta grupa i jej wódz, zawsze tak działali. Raz nawet udało im się wykreować marionetkowego prezydenta. Ze szkodą dla miasta a korzyścią dla ???


Dodał: O - 11.11.2014, 13:22 | Zgłoś naruszenie
Czyli można by tak powiedzieć, że jak ktoś zagłosuje na PIS to wyskoczy Leśniewicz. Jak wybierze Pierunia to też Leśniewicz będzie próbował dorzucić jakiś stołek do swojej kolekcji. Co za uniwersalność. Można by czasami pomyśleć, że i do buta by się przykleił.


Dodał: J - 12.11.2014, 10:24 | Zgłoś naruszenie
Czyli można by tak powiedzieć, że jest to dochodzenie kłamstwem do władzy.


Dodał: ares - 12.11.2014, 17:46 | Zgłoś naruszenie
Pan Leśniewicz to pozbawiony zasad lawirant i karierowicz delikatnie mówiąc. Jednak jego sukcesy wynikają z kiepskiego wyrobienia politycznego wyborców. Każdy kto interesuje się trochę sprawami miasta szybko go rozpozna


Dodał: Arek - 22.11.2014, 23:07 | Zgłoś naruszenie
Komuniści mawiali, że Lenin jest zawsze żywy. Może tak samo jest z Leśniewiczem. Kto by się nie wysforował do władzy to on zawsze na czele, zawsze do usług. Zrobi każde świństwo bez chwili zastanowienia.

O nas Regulamin Zgłoś naruszenie Niezbędnik użytkownika Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone by Nasze-władze.pl
WYKONANIE: VVebsite